فروشگاه‌ساز چیست؟ آیا برای کسب و کار من مناسب است ؟

توسط

در گذشته‌های خیلی دور (البته، نه خیلی خیلی دور، منظورمان چیزی نزدیک به 10 سال پیش است!) اگر شما تصمیم می‌گرفتید یک فروشگاه اینترنتی راه بیندازید، کارتان چندان ساده نبود. چرا که ابزاری به اسم فروشگاه ساز در اختیارتان نبود و بنابراین خودتان باید از ابتدا همه‌چیز را می‌ساختید. کاری که نیاز به هزینه و زمان بسیار زیادی داشت. اما امروزه دیگر اوضاع کمی فرق می‌کند.

در حال حاضر به لطف فروشگاه‌سازها شما می‌توانید به سرعت یک فروشگاه اینترنتی بسازید که تمام امکانات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. در این صورت تنها نگرانی شما باید تولید محتوا و ایجاد محصول در وبسایت خود را داشته باشید . نکته ای که برای فروشگاه ساز ها وجود دارد این است که با توجه به اینکه یک نوع استاندارد را در خود رعایت میکنند ، برنامه نویسان بسیار زیادی میتوانند بر روی این فروشگاه سازها برنامه نویسی کنند و بهترین فروشگاه را تولید کنند. این موضوع بسیار جذاب و قابل توجه است که چندین برنامه نویس ، با چندین تفکر ، با فرهنگ های مختلف ، نیاز هر مدیر وبسایت را شناسی ، درک و برای آن راه چاره ای می اندیشند. 

نکته بزرگی که برای این فروشگاه ساز ها وجود دارد این است که به دلیل اینکه برنامه نویسان زیادی از فرهنگ ها و کسب و کار های متفاوتی در سطح دنیا بر روی این فروشگاه ساز ها کار میکنند ، لاجرم نیاز به این است که برای هر کسب و کاری نیاز های ان کسب و کار تامین شود. به عنوان مثال در کسب و کار لباس نیاز است یک کاتالوگ برای نمایش اندازه های لباس وجود داشته باشد اما این کاتالوگ برای فروشگاه های انلاین غذا غیر قابل استفاده است . از گفتن این چند جمله قصد داریم به این نتیجه برسیم که همیشه فروشگاه ساز ها مناسب نیستد و استفاده نکردن از کد هایی که در سرور شما قرار دارد باعث سنگینی سایت شما خواهد شد . تصور ان را بکنید که یک کوله پشتی دارید که یک سری وسایل برای سفر به کویر در ان قرار داده اید ولی قصد سفر به قطب شمال را دارید !!! 

در پاراگراف بالایی از بدی فروشگاه ساز گفتیم ، ولی این بدی در فروشگاه های کوچک محسوس است و به چشم نمی آید . این فروشگاه ساز ها توانایی پشتیبانی از 20 هزار کاربر در روز را دارند ( حتی بیشتر ). فروشگاه ساز ها مناسب برای فروشگاه هایی است که به تازگی قصد این را دارند که محصولات خود را به صورت انلاین به فروش برسانند و نیاز به این دارند که خیلی سریع و در کمترین زمان و هزینه فروشگاه خود را راه اندازی کنند. فروشگاه سازهای بسیاری مانند : پرستاشاپ ، مجنتو ، اوپن کارت ، ووکامرس و... وجود دارند که کار را برای فروش در سطح اینترنت راحت کرده اند.

2 نظر
  • م****** ********ی

    م****** ********ی 1398-12-16 پاسخ

    ممنون آقا. نکات فنی خوبی رو اشاره کرده بودین. سپاس
  • م****** ******ی

    م****** ******ی 1398-12-16 پاسخ

    سلام. خیلی مقاله خوبی بود. امیدوارم باز هم از این مقاله ها تولید کنید و داخل سایتتون بزارید.
ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

تنظیمات

اشتراک گذاری